Darksider 2 Türkçe Yama - 9

Darksiders 2 Türkçe Yama Çalışması [YAYINLANDI]

Herkese selamlar! Güzel bir haberle karşınızdayız. Pek çok kişinin merakla beklediği Darksiders 2 için hazırlanan Türkçe Yama, baykusunyeri.com‘da sizlerle buluşacak. Oyun Çeviri’den tanıdığım ve ayrılan dostlarımın hazırladığı, Mehmet Ali Fırat’ın Proje Yöneticiliğini üstlendiği ve Cem Filiz ile birlikte The Elder Scrolls V: Skyrim Projesinin ve Oyun Çeviri’nin emektar isimlerinin çevirmen olarak yer aldığı Darksiders 2 Türkçe Yaması yakında, burada sizlerle buluşacak. Gelişmeler oldukça buradan sizlere aktaracağız. Bizi izlemeye devam edin 🙂darksiders-ii-cover_

Proje Yöneticisi

Mehmet Ali Fırat

Çevirmen Kadrosu

Mehmet Ali Fırat

Cem Filiz

Anıl Yılmaz

Muratcan Agiç

Bedirhan Köse

Onur Kurtuluş

Ceyhun Özgöç

Furkan Altan

Cihat Kızıler

Oytun Ortaylı

Oyun içi Test

Mehmet Ali Fırat

Cem Filiz

Çeviri Durumu

5 Temmuz 2014 – %53

9 Temmuz 2014 – %63 

16 Temmuz 2014 – %68

23 Temmuz 2014 – %73

01 Ağustos 2014 – %78

07 Ağustos 2014 – %83

15 Ağustos 2014 – %88

24 Ağustos 2014 – %94

31 Ağustos 2014 – %100 (Çeviri bitmiştir, teste geçilmiştir)

Test Durumu

31 Ağustos 2014 – %0

4 Eylül 2014 – % 40

8 Eylül 2014 – % 70

10 Eylül 2014 – %90

12 Eylül 2014 – %100 (Test bitmiştir, hayırlı olsun.)

Çeviri oyuna çıkmış tüm DLC’leri de destekleyecektir.

(Oyundaki tüm bölümleri içeren oynatma listemize de aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz)

 

AÇIKLAMA: Oyun dosyalarının tamamı çevrildiğinde oyuna aktarılır. Önceki tecrübelerime binaen biliyorum ki sahneyi görmeden, kim konuşuyor bilmeden, hangi soru hangi cevaba bağlanıyor fikir sahibi olmadan yapılan çevirilerde birçok hata olabiliyor ve bunların titiz bir çalışmayla test sürecinde temizlenmesi gerekiyor. Bu oyun için test süreci muhtemelen 10 gün civarı sürecektir. Yamayı bekleyenler, testi oyun oynamak sandığı için bazen önemini, neden zahmetli ve uzun sürebildiğini anlatmak güç olabiliyor nitekim bu “oyun çevirmenliği” işinin doğasında da böyle bir kural var. Sabreden herkese teşekkür ederiz. Biz de elbette ki yamayla işimizin bittiği saniye yayınlayacağız, bekletmek bize fayda değil zarar verir.

YAMA KURULUMU: İndirdiğiniz arşiv dosyasından çıkan “Darksiders_ 2_TR_Yama_v2.00.exe” dosyasını çalıştırın. Ardından gelecek “Bileşen Seçim” Ekranında eğer adı yazan DLClere* sahipseniz kutucukları işaretleyerek bir sonraki sayfaya geçin, eğer adı geçen dlclere sahip değilseniz işaretleme yapmayınız. Bu sayfada oyunun kurulu olduğu dizin otomatik bulunmuş olacaktır, eğer bir dizin bulunmamışsa “Gözat” kutucuğundan oyunun olduğu dizini seçebilirsiniz. (Not: Oyuna çıkmış 17 adet DLC var, bunlardan 14’ü item dlcsi 3’ü Hikaye dlcsi. Hangi DLC’lere sahip olduğunuzu steam üzerinden öğrenebilirsiniz.) Diğer bir yol olarak oyunun kurulu olduğu dizine gidip DLC klasörünün içerisine bakmanızdır. DLC klasöründe DLCPACK15, DLCPACK16 ve DLCPACK17 klasörleri mevcut ve içerisinde “packages.upak” adında dosyalar bulunduruyorsa bileşen ekranındaki üç dlc’ye sahipsiniz demektir. Hangi DLC hangi Klasör diye soracak olursanız, sırası ile: DLCPACK15 – Arguls Tomb DLCPACK16 – The Abyssal Forge DLCPACK17 – Demon Lord Belial şeklindedir. Her klasörü tek tek kontrol edin, eğer yukarıda belirttiğim gibi içerisinde birden fazla dosya ve “packages.upak” dosyası mevcutsa işaretleyin, aksi takdirde kurulum hata verecektir ve oyununuz Türkçe olmayacaktır. Onun dışında bu DLClere sahip olmayan arkadaşlar kutucukları boş bıraksın. İyi oyunlar.

ÖNEMLİ NOT!!!

Arkadaşlar yamayı doğru bir şekilde kullanabilmeniz için oyunun son ve en güncel sürümüne sahip olmanız gerekmektedir. “Media.upak” hatası alan arkadaşlar büyük ihtimalle oyunu “korsan” edindikleri için bu hatayı almaktadırlar. Lütfen bunu dikkate alarak yamayı kurunuz.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ! (ALTERNATİF)