Yemek filmleri serimde tatlılara da adım atayım dedim ve kendimi yıldızlar topluluğu bir filmin içinde buldum. 2000 yılına ait Çikolata'da küçük bir Fransız kasabasında, küçük kızı ile birlikte bir kadının çikolata dükkanı açması ve gelişen olaylar konu alınıyor. Güzel kadınlar, yakışıklı beyler ve tatlı krizinizi açığa çıkaracak Çikolata, mutlaka izlenilmesi gereken filmler arasında. İyi seyirler :)

Yemek filmleri serimde yurt dışı kaynaklı sitelerde en iyi yemek filmleri arasında gösterilen Tampopo, Ramen üzerinden yemek konusuna odaklanırken iyi yemeğin bir aşk olması durumundan da yer yer fantazi içeren sahnelerle dolu bir film. Filmde insanlar Ramen yerken sizin de bol bol karnınız acıkacak. Midenize düşkünseniz bu filmi de izleme listenize ekleyiniz, absürt sahnelere de hazır olunuz :)

Adriaaaaann! diyerek başladığımız Creed'de, Rocky filmlerinin efsane karakteri Apollo Creed'in evlilik dışı oğlu, Rocky Balboa'nın akıl hocalığında kendi efsanesini yaratmaya çalışıyor. Aslında Rocky filmleriyle hikaye ve ilerleyiş açısından çok benzerlik gösteren Creed yine de izlemesi zevkli, aksiyonu bol, güzel bir film olmuş. İyi seyirler...

Belli bir yaşa gelmişlerin Örümcek Adamı, gönlümüzün efendisi Tobey Maguire'ın, dünyanın en iyi satranç ustalarından Bobby Fischer'ı canlandırdığı, dönemin dünya şampiyonu Boris Spassky'i yenip dünya şampiyonu oluşunu ve bu maça hazırlanışını, Booby Fischer'ın iç dünyasında kaybolurken nasıl bir satranç dehası olduğuna da hep beraber şahitlik ediyoruz. İyi seyirler...

James Bond, her zamanki Daniel Craig, kötü adam rolünde Barselona Barcelona'da Scarlett ve Penolepe ile birlikte oynayarak benim için çoktan kötü adam olmuş Javier Bardem ağabeyimiz ve Bond kızımız Bérénice Marlohe ile muhteşem bir üçlü kadro ortaya koyan Skyfall müziklerinde de Adele ile karşımıza çıkıyor. 007'nin yaş almasına dem vuran film aksiyonu ve güzel senaryosu ile Quantum of Solace'dan sıyrılıyor. Artık Spectre'ye hazırız :)

Spectre'yi henüz izlemedim ancak Quantum of Solace, Spectre'ye kadar izlediğim en yavan, tatsız tuzsuz 007'idi. Daniel Craig yine 007'nin hakkını veriyor ama hikayeyi destekleyecek diğer oyuncular biraz zayıf mı kalmış ne sanki? Olga Kurylenko, Eva Green'den sonra bir "Bond Kızı" olarak gönüllerde taht kuramıyor efenim. Yine de seriyi tamamlamak için izlemeden geçmeyiniz. İyi seyirler :)

Spectre çıkınca şöyle bir tekrar izleyeyim dedim tüm 007'leri ama o da ne? "Skyfall" hariç Daniel Craig'li James Bond'ları izlemediğimi fark ettim. Bir yandan da sevindim aslında izlenecek bu kadar güzel film bıraktığıma. Daniel Craig, benim hatırladığım son James Bond - Pierce Brosnan'dan sonra seriye yeni bir soluk getirmiş, güzel de bir başlangıç olmuş. Bu filmin en güzel artılarından biri ise tabii ki; Eva Green. Aksiyon aşkla harmanlanınca ortaya da muhteşem b

Sadece film afişini gördüğüm bir Pixar filmiydi Inside Out. Hatta sırf bu afişten dolayı ön yargılı bile yaklaşmıştım. Kısa film konseptinde daha önce bu tarz bir konuya sahip bir şeyler görmüştüm ama Pixar her zaman olduğu gibi yine süper bir iş başarmış. "Sinir" ise kafasından çıkan ateşiyle, tasarımıyla, seslendirmesiyle benim adamım oldu. İzlemeden geçmeyin :)

Bir filme hem Leonardo DiCaprio hem de Tom Hardy çok hocam. Bir de bu adam (DiCaprio) alsın lütfen artık şu Oscar'ı. Film şahane, oyunculuklar şahane. And the Oscar goes to.... Fill in the blanks with the "DiCaprio" artık, lütfen, çok rica ediyorum. Türkiye vizyon tarihi 22 Ocak 2016. Muhakkak izleyin!

Chef'de ya da Ratatouille'de bulduğum o tadı bulamasam da Bradley Cooper yine de filme renk katmış. Diğer yemek konulu filmlerden sonra bunu da araya sıkıştırabilirsiniz. İyi seyirler :)

Hiç beklentiniz olmadan bir filme başladığınızda ve de karşınıza bu denli kaliteli bir oyuncu kadrosu çıktığında size sadece bu filmin keyfini sürmek kalıyor. Yemek ve aşçılık filmleri serime Chef ile devam ediyorum. Jon Favreau'nun muhteşem oyunculuğuna tanıdık yüzler Scarlett Johansson ve Sofia Vergara gibi sinema dünyasının iki güzeli ve de Dustin Hoffman ve de Robert Downey Jr gibi efsane isimler eşlik ediyor. Kesinlikle izleyin!

Aksiyon filmi dediğinizde son dönem aklınıza kimler geliyorsa bu filmde. Hatta daha öncesinden de. Sicario hikaye kurgusu, anlatımı ve de oyunculuklarıyla harikalar yaratıyor. Emily Blunt, Josh Brolin ve tabii ki de Benicio Del Toro büyülüyor. Keyifle izleyiniz!